Dlaczego główka rękawa po wszyciu marszczy się i robi bufkę?
JoannaZPragi
—
2026-06-24 08:51
Szyję żakiet z cienkiej wełny i po wszyciu rękawa główka nie układa się gładko, tylko robi się lekka bufka na wysokości ramienia. Problem widać głównie z przodu, mniej więcej na odcinku 8-10 cm od szwu barkowego. Przy fastrygowaniu wyglądało to jeszcze w miarę równo, ale po przeszyciu maszyną pojawiły się drobne marszczenia. Wykrój nie przewiduje marszczenia ani poduszek, więc nie wiem, czy to kwestia formy rękawa, podkroju pachy, czy samego wszywania. Czy ktoś spotkał się z takim efektem przy klasycznym rękawie w żakiecie?